• ساعت : ۱۰:۳۱:۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ 
  • تعداد بازدید : 112
  • کد خبر : ۱۹۲۸۲
در نشست سرپرست شركت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری با بانوان بسیجی شاغل مطرح شد

در نشست سرپرست شرکت بهره برداري نفت و گازآغاجاری با بانوان بسيجي شاغل مطرح شد:

زنان در تراز نظام جمهوري اسلامي شايسته مسئوليت هاي بزرگ

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری

همزمان با هفته گراميداشت ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و روز زن و بزرگداشت مقام مادر،نشست مهندس دهانزاده ، با بانوان بسيجي شاغل در شرکت آغاجاری برگزار شد.

مهندس محسن دهانزاده، ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد كوثر پيامبر(ص) حضرت زهرا (س) وتقارن آن با ایام الله دهه مبارک فجر و گراميداشت سالروز بيعت تاريخي همافران ارتش جمهوري اسلامي ايران با بنيانگذار جمهوري اسلامي حضرت امام خميني(ره) بيان كرد: بسيج در حوزه خواهران و برادران بدون شك بزرگترين و گسترده ترين تشكل مردمي تشكيل شده بعد از انقلاب است كه مي بايست در حوزه هاي مختلف از ظرفيت بي نظير آن استفاده نمود و در اين راستا فعاليت در عرصه هاي علمي و فرهنگي براي خواهران بسيجي مي تواند سرآمد اين حركت باشد.

ايشان با اشاره به ديدگاه خاص حضرت امام خميني(ره) به حقوق زنان گفت: بسيج خاستگاه انديشه ها، استعدادها و بروز توانمندي هاست.

وي ادامه داد: دين مبين اسلام، براي بانوان شخصيت حقوقي و حقيقي قائل است و آنان را انتخابگر، مستقل و داراي اراده مي داند و لذا زنان و بانوان نظام جمهوري اسلامي مي بايست بر اساس الگوي زهرايي و الگوي زينبي تربيت ، رشد و به بالندگي برسند.

ايشان با تبين بخشي از منشور زنان در تراز انقلاب اسلامي افزود: هر برنامه و هدفي براي جاري سازي نياز به راهبرد، نقشه راه شاخص و معيار مشخص دارد و در اين راستا ضرورت دارد منشور زنان در تراز انقلاب اسلامي كه محتوي آن شامل تعاريف و ديدگاه هاي مقام معظم رهبري است در دسترس خواهران بسيجي قرار گيرد.

 مهندس دهانزاده همچنین در این نشست با استناد به منشور جامعه زنان از ديدگاه مقام معظم رهبري بر آگاهي بانوان به  مسائل سياسي، بصيرت در شناسايي حق، بسترسازي آرامش و آسايش خانواده، داشتن ايمان آگاهانه، عفت، التزام عملي به خاندان رسالت، صبور بودن در حوادث، پيشقدم بودن در ميدان مبارزه، قانع بودن، اسوه استقامت و حفظ خانواده، شركت در مسائل اجتماعي، دوري از فرهنگ و سنن غربي و ... تأكيد نمود.

ايشان همچنين با اشاره به نقش زنان به عنوان ركن اصلي خانواده در نقش همسرداري، مادري و استادي كه به نوعي مي توانند خانواده را مانند مدرسه به محل يادگيري تبديل نمايند گفت: زن در تراز انقلاب اسلامي بايد بخشي از بار انقلاب اسلامي را به دوش بكشد. بنابراين بانوان عزيز با الگو گيري از سيره حضرت زهرا(س) و حضرت زينب(س) به عنوان كامل ترين شاخص هاي اسلامي براي يك زن مسلمان، و دوري كردن از فرهنگ و سنت هاي غربي كه در تضاد با دين مبين اسلام است و نيفتادن در دام مصرف زدگي و الگوهاي سرمايه داران غربي، محيطي سالم براي رشد خود و خانواده فراهم نموده و تبديل كننده خانواده به جايگاه معنوي خودش باشند.

در اين ديدار فرمانده بسيج حوزه شهيد آذري شركت بهره برداري نفت وگاز آغاجاري و مديرمنابع انساني حضور داشتند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0