• ساعت : ۱۸:۱۱:۴۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 76
  • کد خبر : ۱۹۲۶۰
لازمه توسعه پایدار توانمندسازی بانوان و مشاركت آنان در عرصه های مختلف است.

در نشست سرپرست شرکت آغاجاری با بانوان شاغل مطرح شد.
لازمه توسعه پایدار توانمندسازی بانوان و مشارکت آنان در عرصه های مختلف است.
به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری : 
همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و روز زن و گرامیداشت مقام مادر،نشست مهندس دهانزاده و جمعی از مدیران با بانوان شاغل در شرکت آغاجاری برگزار شد.
مهندس محسن دهانزاده سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری در این نشست که به منظور قدردانی از بانوان برگزار شد،ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت زهرا (س) وتقارن آن با ایام الله دهه مبارک فجر بیان کرد: ابعاد مختلف اجتماعی و رفتاری حضرت فاطمه زهرا(س) الگویی تمام عیار جهت همه مردان و زنان عالم است که می تواند در تمام مولفه های زندگی بعنوان الگو مدنظر قرار گیرد.
مهندس دهانزاده عنوان کرد: حضرت صدیقه طاهره(س) یک رحمت خداوندی است وبررسی سیره ایشان نشان میدهد در راستای تکامل، رشد و تعالی و حرکت به سوی قرب الهی ،جنسیت شرط نیست و حقیقت این است که زن و مرد هر دو یک جنس هستند و هیچ مردی بدون وجود زن اساسا نمی تواند به آن جایگاه و عرفان حقیقی خودش نائل بشود.
ایشان با اشاره به آیات سوره حجرات افزود: اساس برتری انسانها رعایت تقوی الهی است و به هیچ وجه ارتباطی با جنسیت ندارد و اینکه زن در دیدگاه اسلام موجودی مستقل، با اراده، انتخابگر و دارای شخصیت حقیقی و حقوقی است افرود: توسعه زمانی رخ می دهد که مردان و زنان دوشادوش همدیگر در عرصه های مختلف فعالیت کنند واز این طریق ضمن رشد و تعالی جامعه زمینه تحقق حاکمیت حق نیز محقق خواهد شد.
مهندس دهانزاده گفت: در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی باید نگاه عادلانه‌ای بین زن و مرد وجود داشته باشد و مدیران و مسئولین باید فرصت منصفانه بروز خلاقیت میان بانوان را در سازمان ایجاد کنند که در همین راستا ضرورت دارد صندوق پیشنهادها و حلقه های کیفی (QCC) که یکی از راههای افزایش مشارکت بانوان می تواند باشد مجدداً فعال شده و بانوان محترم دراین مسیر می بایست ترغیب شوند.
سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری افزود: ما اعتقاد داریم بانوان می توانند به لحاظ خصوصیات و مولفه هایی همچون ساختار شبکه ای مغز و استعدادهای خلاقیت که به صورت خدا دادی در وجود آنان به ودیعه نهاده شده ، نقطه نظرات سازنده ای را بهمراه آقایان ارائه نمایند و از این ظرفیت و سرمایه سازمانی می بایست به نحو احسن بهره جست.
وی با تاکید بر بحث توانمندسازی بانوان در شرکت گفت: ما بر این باوریم که لازمه توسعه پایدار، توانمندسازی بانوان و مشارکت آنان در عرصه های مختلف است و صنعت نفت با توجه به پیچیدگی و ریسک های بسیار بالا و خطرناک و همچنین پتانسیل های بالقوه و وجود فناوریهای برتر نیازمند نیروی انسانی متخصص است که بانوان می توانند در این حوزه نقش موثری ایفا نمایند.
مهندس دهانزاده همچنین در این نشست خواستار حضور بانوان شاغل در بازدید از تاسیسات عملیاتی و آشنایی با فرآیند تولید شد و افزود: لازمه وجود کارمند موفق و توانمند در سازمان ،شناخت اهداف سازمانی وگام برداشتن در راستای تحقق اهداف آن سازمان است.
ایشان در این نشست بر نظم پذیری،افزایش مهارت های اجتماعی، روابط عمومی بالا به ویژه برای بانوان منشی بعنوان فصل مشترک میان افراد خارج از اداره و روسا و مدیران ،داشتن عفت کلام که البته این خصوصیت صرفا مختص بانوان نیست وهمگان باید به آن ملتزم باشند ،همچنین نگاه خلاق و نو آور و ارتقا مهارت های ICDL، احاطه به کارهای تخصصی و عمومی شغل، تسلط به قوانین مرتبط و بخشنامه های سازمانی ،حفظ و مراقبت اسرار سازمانی و اساسا نگاه حرفه ای به شغل تاکید کرد.
شایان ذکر است در ابتدای جلسه مشاور امور بانوان و تعدادی از همکاران اناث شاغل در شرکت به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.7.4.0