• ساعت : ۱۰:۴۸:۱۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ 
  • تعداد بازدید : 71
  • کد خبر : ۱۸۸۵۹
دستگاه آب مقطرگیری اتومات صنعتی در شركت آغاجاری ساخته شد.

 

دستگاه آب مقطرگيري اتومات صنعتي در شركت آغاجاري ساخته شد.

به گزارش روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري :

با تلاش كارشناسان نگهداري و تعميرات بخش رگ سفيد وپازنان  دستگاه آب مقطر گيري اتومات سه فاز باظرفيت توليد ماهيانه200٠ليتر آب مقطر ساخته شد.

رئيس نگهداري وتعميرات شركت با اعلام اين خبر بيان كرد: در راستاي خودكفايي و تامين آب مقطر مصرفي تاسيسات پازنان و رگ سفيد دستگاه آب مقطرگيري اتومات صنعتي با تولید میانگین ماهیانه  2000 ليتر ساخته و در مدار عمليات قرار گرفت.

مهندس دهبانپور با تشريح لزوم استفاده از آب مقطر در تاسيسات عنوان كرد:  يكي از موارد استفاده از آب مقطر هاي صنعتي در باطري هاي ولتاژ پايدار است که نقش آن تامین ولتاژ برق dc   جهت تامین برق سیستم کنترل و حفاظت الکتریکی انواع كليد هاي فشار قوي و ضعيف و ساير تجهيزات عملياتي است ،باطری موجود در صنعت نفت بیشتر از نوع قلیایی بوده که آب مقطر بعلت دمای محیط و شرایط آب و هوای منطقه مرتب بصورت بخار تبدیل شده و بایستی جایگزین شود.

دهبانپور گفت:  در واحدهای رگ سفید و پازنان يك  و واحد آبرسانی داربهاره با این حجم و تعداد باطری میانگین مصرف ماهیانه   1200 ليتر  می باشد، كه با توجه به هزينه هاي بالا جهت تهیه این مقدار آب مقطر با شرایط مالی موجود طراحي و  ساخت دستگاه آب مقطر گیری صنعتی سه فاز ( V 380 ) با تولید میانگین ماهیانه  2000 ليتر در دستور كار قرار گرفت و همكاران موفق شدند با پشتكار و تلاش فراوان اين دستگاه را براساس طراحي هاي انجام شده بسازند.

وي با اشاره به ارسال  نمونه هاي  تولیدی آب مقطر به اداره شیمیایی و دريافت مجوز افزود:   اين دستگاه به گونه اي  طراحی گردید که نوسانات دما , جریان و فشار آب ورودی  را کنترل و از سلامتی دستگاه حفاظت میکند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0