عنوان : خودكفایی در تعمیر و بازسازی تجهیزات مخابراتی در شركت آغاجاری
کد خبر : ۱۴۸۵۷
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۰۱ 
ساعت : ۱۴:۵۶:۱۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰خودكفايي در تعمير و بازسازي تجهيزات مخابراتي در شركت آغاجاري

رئيس فناوري و ارتباطات شركت آغاجاري از خودكفايي اين شركت در تعمير و بازسازي تجهيزات مخابراتي و ارتباطي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري :‌ با تلاش كارشناسان اداره فناوري و ارتباطات تجهيزات مخابراتي و ارتباطي در شركت آغاجاري تعمير و بازسازي و گامي مستحكم و موفق در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي برداشته شد.

مهندس يحيي اتابك رئيس فناوري و ارتباطات شركت بيان كرد: در راستاي بهبود شرايط ارتباطي و سهولت در برقراري ارتباط بين واحد هاي عملياتي و ستاد مناطق نفتخيز جنوب ، اقدامات شايسته اي با تلاش كارشناسان داخلي شركت و استفاده از امكانات و دانش بومي انجام گرفت .

ايشان تعمير و بكار گيري مجدد 5عدد برد cardالكترونيكي مشتركين مركز تلفني آلكاتل ez32 ، تعمير وبكارگيري مجدد 1 عدد ماژول csu مربوط به شارژر pspايستگاه ارتباطي كرنج ، تعمير و بكار گيري مجدد 1عدد ماژول smrشارژر psp ايستگاه ارتباطي دره ني ، تعمير و بكارگيري مجدد ماژول power مركز در كنترل عمليات را بخشي از اقدامات صورت گرفته در اين راستا عنوان نمود.

يحيي اتابك گفت: از نكات بسيار مهم اين اقدامات عدم وجود نقشه الكترونيكي مدار بود كه مانع تلاش و اشتياق در روند پيشرفت كار نشد و همكاران اين واحد با خلاقيت و ارائه راه حلهاي كارشناسانه توانستند به رغم مشكلات به خودكفايي در تعمير وبازسازي تجهيزات مخابراتي دست يافته و با صرفه جويي قابل توجه مانع از تحميل هزينه هاي گزاف براي شركت شوند.

وي گفت : تعميرات و نگهداري تجهيزات مخابراتي كه عمدا خارجي هستند از جمله مسائل هزينه بر است كه با بومي شدن دانش تعميرو نگهداري دستگاههاي SMR و CSU كه از اجزا اصلي شارژر هاي مخابراتي هستند از خروج ارز و وابستگي به شركت هاي بيرون خارج شديم.

رئيس اداره فناوري و ارتباطات ضمن قدرداني از تلاش همه همكاران اين مجموعه افزود: براي پياده سازي يك سيستم مخابراتي كه بمنظور انتقال صدا بين دو نقطه استفاده مي شود از تجهيزات فني همانند مركز تلفن سانترال ، دستگاه منابع تغذيه و سيستم انتقال مالتي پلكس و راديو و......استفاده ميشود نظر به اينكه اين تجهيزات از قسمت هاي متعددي تشكيل شده است و باتوجه به اينكه اكثرا وارداتي هستند مسئله تعمير و نگهداري آنها از اهميت ويژه برخوردار است در حال حاضر تعمير و نگهداري بيش از 90درصد اين تجهيزات در اداره ي فناوري ارتباطات به همت مهندسين جوان شركت آغاجاري انجام ميشود كه سهم به سزايي در صرفه جويي ارزي دارد .

تعداد بازدید : 121
V5.1.0.0