• ساعت : ۹:۵۵:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ 
  • تعداد بازدید : 357
  • کد خبر : ۱۶۹۸۸
ساخت و تعمیر قطعات اصلی توربین سولار ساترن و صرفه جویی 100 میلیارد ریالی در شركت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری

 

 

در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي و صرفه جويي  انجام شد:

ساخت  و تعمیر قطعات اصلی توربین سولار ساترن و صرفه جویی 100 میلیارد ریالی

در شرکت  بهره برداری نفت و گاز آغاجاری

 

مدیرعامل شرکت آغاجاری از ساخت قطعات معیوب توربین سولارساترن و صرفه جویی 100 میلیارد ریالی در این شرکت خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری :

ابراهیم پیرامون با اعلام این خبر عنوان کرد: با تلاش کارشناسان اداره نگهداری و تعمیرات و مشارکت شرکت های دانش بنیان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تکیه بر دانش بومی قطعات معیوب توربین سولار ساترن طراحی و ساخته شد.

 

مهندس پیرامون بیان کرد: با توجه به نقش راهبردی توربین در تأسیسات نفت و گاز به عنوان یکی از مهم ترین ماشین آلات استراتژیک در فرآیند انتقال و فرآورش تولید؛ کارشناسان اداره تعمیرات را بر آن داشت تا با تکیه بر توان داخلی و استفاده از قطعات اصلی اسقاط شده موجود در انبار مازاد، نسبت به تعمیر قطعات اصلی توربین ها اقدام و مجددا در مدار عمليات قرار دهند.

 

وی گفت: اقدامات انجام شده در این عملیات  شامل مطالعه، طراحی و تعمیر محل هوزینگ بیرینگ پاور توربین و همچنین طراحی بیرینگ جدید آن، تعمیر کلی هر دو مرحله روتور کامل کمپرسور توربین سولار، تعویض کلیه تیغه های متحرک روتورها، پین گذاری دقیق و اندازه گیری های فوق العاده حساس، و تعمیر محفظه آلومینیومی ورودی هوای توربین بوده که تماما با استفاده از موجودی انبار مازاد تعمیر و ترمیم گردید.

 

مدیر عامل شرکت آغاجاری افزود: در حال حاضر کار تعمیر دو دستگاه توربین سولار ساترن مدل 1001 و 1200  انجام و جهت استفاده در کارخانجات بهره برداری شماره 3 آغاجاری و بهره برداری رامشیر  نصب و بصورت دقیق تست و راه اندازی و در مدار عملیات قرار گرفت و برنامه ریزی لازم جهت تعمیر 6 دستگاه توربین دیگر نیز صورت گرفته است.

 

مهندس پیرامون سود و صرفه اقتصادی حاصل از انجام این عملیات را رقمی بالغ بر 100 میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: با ساخت این قطعات که با کمترین هزینه نسبت به مدل های خارجی انجام شد، برگ زرین دیگری بر افتخارات این شرکت افزوده شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0