• ساعت : ۱۱:۵۹:۳۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ 
  • تعداد بازدید : 154
  • کد خبر : ۱۶۸۸۹
اصلاحیه تفكیك مسیر تخلیه روغن توربین وركسپور در شركت نفت و گاز آغاجاری انجام شد
اصلاحيه تفكيك مسير تخليه روغن توربين وركسپور در شركت نفت و گاز آغاجاري انجام شد .

در راستاي جلوگيري از آتش سوزي انتهاي توربين نيرو به هنگام راه اندازي و از كار افتادن توربين وركسپور كارخانجات گازوگازمايع200و300 عمليات اصلاحيه تفكيك مسير تخليه روغن اجرا شد.

به گزارش روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري :
مدير عمليات شركت نفت و گاز آغاجاري با تشريح اين عمليات اصلاحي بيان كرد: با تلاش همكاران نگهداري و تعميرات و عملياتي، اصلاحيه مستقل‌سازي، تفكيك و جداسازي مسير تخليه روغن توربين وركپسور با هدف جلوگيري از آتش سوزي انتهاي توربين به هنگام راه اندازي با استفاده از دانش بومي براي نخستين بار در سطح مناطق نفتخيز جنوب با موفقيت به پايان رسيد.

مهندس گودرزي در اين رابطه عنوان كرد: طي سالهاي اخير با توجه به فرسودگي توربين‌هاي وركسپور كارخانجات گازوگازمايع 200و300 بعد از هرگونه توقف و گاهاَ در زمان راه اندازي بعلت افزايش حجم روغن برگشتي به مخزن ناشي از عدم توازن مناسب بين فشار روغن نشت بند و سيال تحت تراكم در كمپرسورهاي گازي و پروپان/ خرابي نشت بندها/ افزايش ورود گاز به خط روغن برگشتي و بطور مكرر روغن از طريق سرريز 2/1 اينچ سرانتهايي توربين نيرو(Power Turbine) و ايجاد جريان زياد(Over Flow) و به حالت افشاني به اطراف پاشيده و بعلت نزديكي به محل داغ توربين و نفوذ به زيرعايق ‌هاي حرارتي، دود بسيار زياد و در اغلب موارد همراه با ايجاد حريق و شعله، شرايط بسيار ناايمني را براي راهبري كارخانه بوجود آورده بود.

مهندس گودرزي گفت : با توجه به سوابق پيش گفته، همكاران عمليات گازوگازمايع با مشاركت نگهداري و تعميرات ، اصلاحيه مستقل‌سازي، تفكيك و جداسازي مسير تخليه روغن اين نقطه بصورت جريان ثقلي(Flow Gravity) به نقطه كم فشار/ اتمسفريك منطبق با استانداردهاي تجهيز و الزامات ايمني اجرا و پياده‌سازي گرديد.

ايشان ضمن قدرداني از تلاش همكاراني كه در اجراي اين عمليات مشاركت داشتند افزود :‌خوشبختانه بعد از اجراي اين عمليات اصلاحي تا كنون گزارشي مبني بر بروز آتش سوزي در توربين اعلام نگرديده است.

مدير عمليات شركت آغاجاري بيان كرد: در جلسه عمليات روزانه كه به رياست مدير عامل محترم شركت و مديران و روساي ادارات عملياتي برگزار مي شود از عوامل اجراي اين عمليات با اهداء لوح تقديري قدرداني شد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0