• ساعت : ۸:۵۵:۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ 
  • تعداد بازدید : 65
  • کد خبر : ۱۷۲۶۱
تحقق 104 درصدی برنامه تولید نفت خام شركت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری

در نشست پيش بيني بهره دهي چاه ها عنوان شد؛

تحقق 104 درصدی برنامه تولید نفت خام شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری

نشست پيش بيني بهره دهي چاه هاي نفت و گاز شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري روز شنبه 6 مهرماه 1398با حضور مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيزجنوب، مدیران و روسای ستادی، سرپرستان و کارشناسان مرتبط، در محل شرکت بهره برداری  نفت و گاز آغاجاری  برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی، در این نشست مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امیدوارم نسل امروز و آینده از دستاوردهای دفاع مقدس و درس آموخته های آن دوران که حاصل مجاهدتها و جانفشانی های رزمندگان بود، در همه حال بهره کافی را ببرند .

مهندس احمد محمدی با اشاره به فرارسیدن هفتم مهرماه روز ملی آتش نشانی و ایمنی، افزود: این مناسبت تنها برای کارکنان HSE نیست بلکه مختص همه کارکنان است چون رعایت مقررات ایمنی باید در ذهن و باور تمامی همکاران نهادینه شود.

وی با بیان اهداف تشکیل نشست های شش ماهه بهره دهی چاه ها در محل شرکت های تابعه گفت: هدف از برگزاری این نشست ها در محل شرکت های تابعه، ارج نهادن به زحمات نیروهای عملیاتی است که شبانه روز در صف نخست عملیات تولید تلاش می کنند. علاوه بر آن با حضور در این شرکتها و مناطق عملیاتی از نزدیک ارزیابی بهتری از مشکلات احتمالی و تنگناهای واحدهای عملیاتی صورت می­گیرد.


مهندس محمدی، تسریع در اجرای طرح ها و پروژه ها، پایش مستمر خطوط لوله و تاسیسات، بروزرسانی نقشه خطوط لوله و تاسیسات و تکریم و آموزش نیروی انسانی اعم از نیروهای رسمی،قراردادی و ارکان ثالث را مورد تاکید قرار داد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری با ارائه گزارش عملکرد این شرکت در نیمه نخست سال جاری گفت: در نیمه نخست سال جاری همانند سال های قبل با حمایت های مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و مدیران ستادی و تلاش همه کارکنان شرکت نفت و گاز آغاجاری توانستیم در اجرای تعهدات خود سربلند باشیم.

مهندس ابراهیم پیرامون اظهار داشت: در این مدت برنامه تولید نفت خام این شرکت مصوب شرکت ملی نفت ایران به میزان 104.6 درصد محقق شد.

وی افزود: برنامه مایعات گازی نیز در نیمه نخست سال جاری  به میزان 105.3 درصد  برنامه تکلیفی تحقق یافت.

مهندس پیرامون ادامه داد: در این مدت 44 عملیات مشبک کاری، لوله مغزی سیار، اسیدکاری و تعمیر بر روی چاه ها صورت گرفت که منجر به بهبود و نگهداشت تولید شد.

وی گفت: با استفاده از دستگاه های تفکیک گر و فرآورش سیار نفت(MOS و MOT) در شش ماه نخست سالجاری  از سوزاندن 81 هزار و 950 بشکه نفت خام جلوگیری به عمل آمد.

مهندس پیرامون، انجام 564 مورد آزمایشات درون چاهی، انجام 48 اصلاحیه فرآیندی و تعمیرات اساسی تعدادی از تاسیسات را از دیگر فعالیت های این شرکت در راستای نگهداشت و افزایش تولید نفت در نیمه اول امسال عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری در ادامه، راه اندازی چاه شماره 30 میدان آغاجاری و تولید از مخزن پابده این میدان، راه اندازی چاه شماره 140 رگ سفید با روش فرازآوری طبیعی و ایمن سازی چاه های 30 و 88 آغاجاری را از جمله مهمترین اقدامات مهندسی تولید برشمرد.

در این نشست در خصوص عملکرد شش ماه نخست و پیش بینی تولید شش ماه دوم سال جاری در 8 میدان آغاجاری، کرنج، پارسی، پازنان، رگ سفید، رامشیر، مارون2 و پرنج بحث و بررسی شد.

همچنین آخرین وضعیت طرح توسعه 28 مخزن و طرح های توسعه میدان محور مناطق نفت خیز جنوب در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری مورد بررسی قرار گرفت

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0