• ساعت : ۱۲:۱۷:۴۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ 
  • تعداد بازدید : 155
  • کد خبر : ۱۷۰۰۵
جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و افزایش كیفیت گاز تولیدی در شركت آغاجاری

 

 

جلوگیری از آلودگي هاي زيست محيطي و افزایش کیفیت گاز تولیدی  در شركت آغاجاري

با نصب قطره گیر در تفکیک گرهای نفت و گاز واحد های عملیاتی شركت آغاجاري از خروج ناخواسته نفت به همراه گاز و بروز آلودگي هاي زيست محيطي جلوگيري شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری:

با همت و تلاش متخصصان شرکت آغاجاری ، دستگاه قطره گیر نفت به منظور جلوگیری از خروج ذرات نفت همراه گاز ، تهیه،  تکمیل و راه اندازی شد.

رئیس عمليات بهره برداري شرکت در خصوص اجراي اين عمليات عنوان كرد: یکی از مشکلات و تنگناهای واحدهای بهره برداری، خروج ناخواسته نفت به همراه گاز از دستگاه های تفکیک گر بود،‌ که مشکلاتی همچون وقفه در فرآیند فرآورش، کاهش تولید و ....  را به دنبال داشت ، از این رو نصب قطره گیر در تفکیک گر ها یک نیاز مبرم عملیاتی محسوب می شد.

مهندس قنواتي بيان كرد: با تلاش كارشناسان داخلي اداره نگهداری و تعمیرات و بخش خصوصی از اواخر سال 97 تا کنون تعداد 26 دستگاه قطره گیر تهیه ، تکمیل و در محل های ویژه در تفکیک گرهای نفت وگاز واحدهای بهره برداری کرنج، آغاجاری 1 ،2 ،3،5، پازنان، رگ سفید1 و مجموعه های سرچاهی آنها نصب شده که این اقدام باعث جلوگیری از انتشار آلودگی های زیست محیطی و موجب افزایش کیفیت گاز تولیدی مرحله نخست فرآورش خواهد شد.

وي گفت : قطره گیر یک مجموعه متشکل از صفحه های به صورت مشبک می باشد که مولکول های درشت نفت که همراه گاز میل خروج دارند با این صفحات برخورد کرده و مجددا به درون تفکیک گر سقوط می کنند. طراحی و ساخت این قطره گیرها، توسط شرکت های توانمند داخلی انجام شده است.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0