• ساعت : ۷:۴۸:۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ 
  • تعداد بازدید : 78
  • کد خبر : ۲۰۱۶۹
تعویض كامل شیرآلات تاج چاه شماره ۱۰۳میدان رگ سفید-۱ بدون حضور دكل

تعويض کامل شیرآلات تاج چاه شماره ۱۰۳میدان رگ سفید-۱ بدون حضور دکل

شیرآلات تاج چاه شماره-۱۰۳ رگ سفید بدون حضور دكل حفاری و با بکارگیری قطعات ساخت دانشگاه صنعتی شریف و سود وصرفه اقتصادی قابل ملاحظه تعويض گرديد.

به گزارش پایگاه خبری نفتاج:

  مدیر عامل شرکت آغاجاری ضمن اعلام اين خبر بیان کرد :
چاه ۱۰۳ از چاههای نفتی میدان رگ سفید است که بعلت افت فشار جریانی ،تولید از آن از طریق مشبک کاری در ناحیه گازی و به روش فرازآوری طبیعی انجام می‌گردد.
با توجه به نشت داخلی شيرآلات تاج چاه و ناايمن بودن شیرهای مذکور، تعويض شيرهاي معیوب باتوجه به شرایط ویژه چاه ( تولید به روش فرازآوری طبیعی ، انحراف ۵۳ درجه و تولید آسفالت) در دستور کار اداره مهندسی تولید این شرکت قرار گرفت که با لحاظ و محاسبه صرفه جويي بار مالي حاصل از استقرار دكل تعمیراتي، همچنين تبعات جلوگيري از آسيب مخزني در حين تعمير و حفاري بر اساس محاسبات فنی ، با برنامه ريزي دقيق و هماهنگي هاي لازم و نظارت همكاران در ادارات مهندسي بهره برداري شرکت آغاجاری و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ، تمامی شیرآلات تاج چاه شماره-۱۰۳ رگ سفید بدون حضور دكل تعویض گردید .
مهندس پژمان قضائی پور با اشاره به نقش خودباوری و استفاده از ظرفیت قطعات ساخته شده توسط شرکت‌ های دانش بنیان افزود: در این عملیات یک عدد مسدود کننده قابل برداشت درون چاهی ساخت دانشگاه صنعتی شریف درعمق ١٩۶٠ متر حفار و یک عدد مسدود کننده در پستانک نارونده (No go nipple) در عمق ١٨٣٣ متر حفار و مسدود کننده دیگری در آویزه لوله مغزی چاه(Tubing hanger) توسط گروه خدمات فني سر چاهی نصب وبا توجه به شرايط خاص چاه و عدم امكان استفاده از ابزار هم‌مرکز کننده( centerlizer )و  با بكار گيري اتصالات مفصل دار (knuckle joint) خارج سازي مسدود کننده قابل بازيافت با موفقيت انجام شد. 
مهندس قضائی پور اجرای موفقیت آمیز چنین عملیاتی را با توجه به تحریم های ظالمانه غرب بر علیه کشور اقدامی مهم در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۱۴۰۰ بعنوان  (( سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها )) بیان نمود.
وی سود و صرفه اقتصادي حاصل از این عملیات را که بدون حضور دکل انجام شد ۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با توجه به کاهش قابل ملاحظه زمان تعمیر چاه در مقایسه با وضعیت استقرار دکل حفاری،میزان ۱۵۰ میلیارد ریال سود و صرفه اقتصادی در برداشت نفت از این چاه حاصل شده است‌.
مهندس قضایی پور در پایان از مشارکت خدمات فنی سرچاهی و درون چاهی و شرکت ملی حفاری در اجرای این عملیات ،همچنین از مدیریت تعمیر وتکمیل و خدمات فنی چاهها و مدیریت امور فنی مناطق نفت خیز جنوب بجهت مشارکت در برنامه ریزی و فراهم نمودن خدمات وامکانات قدردانی نمود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.5.0