• ساعت : ۱۳:۵۴:۵۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ 
  • تعداد بازدید : 246
  • کد خبر : ۱۵۰۹۹
برگ زرینی دیگر در كارنامه درخشان شركت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری

برگ زريني ديگر در كارنامه درخشان شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري


بازسازي وراه اندازي موفقيت آميز توربين سولار ساترن مدل MDG1200 بدست توانمند كاركنان شركت آغاجاري


به گزارش روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري : با تلاش و همت كارشناسان و كاركنان اداره نگهداري و تعميرات و بخش‌هاي مديريت عمليات و امور فني، توربين سولار ساترن مدل MDG1200 واحدبهره برداري شماره٣ آغاجاري پس از 20 سال تعمير وبا موفقيت درمدارعملياتي قرارگرفت.


مدير عامل شركت نفت و گاز آغاجاري با اعلام اين خبر اعلام نمودند: در راستاي بهينه سازي تجهيزات فرآيندي و صيانت از سرمايه هاي ملي اين توربين با ظرفيت اسمي ٢٤٠ هزار بشكه در روز بدست متخصصان داخلي شركت و با استفاده از دانش بومي تكميل و راه اندازي شد.

مهندس پيرامون اظهار داشتند: اين توربين به دليل آسيب و اشكالات فني متعدد ساليان زيادي از مدار عملياتي خارج و باتوجه باينكه بدليل قدمت زياد و متأثر از عوامل طبيعي دچار فرسودگي شديد گرديده بود از قطعات سالم آن به عنوان يدكي توربين هاي مشابه استفاده مي شد لذا به رغم وجود تحريم ها و تنگناهاي موجود در بخش خريد تجهيزات خارجي ، با بررسي هاي صورت گرفته توسط كارشناسان شركت در بخش هاي مختلف تعميراتي، عملياتي و فني، تعميرات اساسي توربين مذكور در دستوركار قرار گرفت و با بهره گيري از تجربه و دانش كاري و تلاش شبانه روزي متخصصان اين شركت، پس از تعمير ورفع عيب كلي ، راه اندازي و در مدار عملياتي قرار گرفت.

وي ضمن قدرداني از تلاش همه دست اندركاران و كاركنان در راه اندازي اين توربين گفت : تعمير و تكميل اين توربين درسريعترين زمان ممكن وتنها حدود ١٠٠ روز كاري به طول انجاميد .

مدير عامل شركت آغاجاري سود و صرفه اقتصادي حاصل از انجام اين عمليات را بالغ بر 200 ميليارد ريال برشمرد و عنوان نمودند نوسازي و راه اندازي مجدد اين توربين در شرايط كنوني برگ زرين ديگري بر افتخارات صنعت نفت و كاركنان خدوم اين شركت مي باشد چرا كه تامين يك دستگاه توربين در شرايط كنوني بسيار دشوار و هزينه هاي بسيار گزافي را در بر دارد.

مهندس پيرامون اعتماد به كارشناسان و كاركنان جوان ، خلاق و حمايت از كالاي ساخت داخل را يكي از راه هاي برون رفت از مشكلات بر شمرد و بيان كردند: شركت آغاجاري آمادگي انتقال اين دانش را به ساير شركتهاي تابعه وزرات نفت دارد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0