• ساعت : ۱۶:۱۹:۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۹/۲۸ 
  • تعداد بازدید : 140
  • کد خبر : ۱۵۰۶۲
گام بلند شركت آغاجاری در راستای تحقق خود كفایی
گام بلند شركت آغاجاري در راستاي تحقق خود كفايي

توربين وركسپورWS 583 كارخانه گازوگازمايع200 با توانمندي نيروهاي داخلي و حمايت از كالاي ايراني تعمير و در مدار راه اندازي قرار گرفت. 

به گزارش روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري : مدير عمليات شركت آغاجاري از تعمير و بازسازي توربين وركسپور كارخانه گازوگازمايع200 اين شركت به رغم فرسودگي و نبود قطعات يدكي با استفاده از توانمندي نيروهاي داخلي و حمايت از كالاي ايراني خبر داد. 

مهندس محمد رضا گودرزي بيان كرد: توربين مذكور كه قدمتي ٥٠ ساله دارد به دليل لرزش بالاي كمپرسور توربين متوقف شده بود كه پس از بررسي كارشناسان تعميرات مشخص گرديد تيغه هاي ثابت و روتور مرحله اول كمپرسور توربين (CT)آسيب ديده است. 

ايشان با اشاره به اهميت عملكرد اين توربين و همچنين لزوم نگهداري و صيانت از تجهيزات فرايندي گفت: با توجه به اهميت و لزوم وجود گرداننده كمپرسورهاي پروپان و گاز در واحدهاي گازوگازمايع ، تعميرات اساسي توربين مذكور با فوريت و خارج از برنامه در دستور كار قرار گرفت و خوشبختانه با تلاشهاي همكاران ستادي و تعميرات اساسي آغاجاري، نگهداري وتعميرات و عمليات گازوگازمايع ، توربين با بالاترين كيفيت و بر اساس اصول استاندارد و مهندسي، راه اندازي ودرمدار توليد قرار گرفت. 

وي ضمن قدرداني از تلاش كارشناسان شركت و حمايت مديرعامل محترم در اجراي اين عمليات افزود : طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته اين شركت با رويكرد صرفه جويي و حمايت از توليدات داخلي در جهت رشد و بالندگي كشور اسلامي حجم گسترده اي از كالاهاي فني و عملياتي مورد نياز شركت از طريق سازندگان داخلي تامين نموده است. 

خاطر نشان مي گردد كارخانه گاز و گاز مايع 200 آغاجاري با ظرفيت 160 ميليون فوت مكعب در روز در سال ١٣٤٨ راه اندازي و محصول آن جهت تأمين خوراك پتروشيمي به مقصد بند امام (ره) ارسال مي گردد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0